1

پاورپوینت معماری بازار

دسته: تاریخ انتشار: 21 می 2017تعداد بازدید: 2501
قیمت محصول

80,000 تومان

جزئیات بیشتر

تعداد صفحات

94 اسلاید

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
توضیحات مختصر محصول
پاورپوینت معماری بازار

فهرست:

بازار    ……………………………………….۲

واژه بازار  ……………………………………۸

شکل گیری کالبد ………………………………۹

نقش و کارکرد بازار در جوامع پیشین ……….۱۴

داد و ستد و پیدایش بازار ……………………۱۸

بازار در دوره اسلامی ……………………….۲۲

انواع بازار …………………………………..۲۹

عناصر بازار …………………………………۳۴

نظام مدیریتی بازار …………………………..۶۲

بازار های مختلف اقلیمی …………………….۶۳

ریخت شناسی بازار ………………………….۶۷

معماری بازار ………………………………..۷۳

مصالح و تزیینات …………………………….۷۷

هندسه و نور ………………………………..۸۱

تنطیم صدا ……………………………………۸۵

بازار

« بازارایران با ویژگی های خود همیشه زبانزد جهانیان بوده و نام آن به همه ی زبان های جهان درآمده و چنان مشهور شده است که صحنه های بزرگ و چشمگیر در افسانه ها و داستان ها به خود اختصاص داده است. تا جاییکه اگر مصنفی می خواسته است ایران و ایرانی را در اثر خود توصیف کند ، نام بازار ایران، برآن می نهاده است.

بازرگان و سوداگر ایرانی باید در جایی مقام داشته باشد که خریدار بتواند با آسانی کالای او را با آنچه دیگران عرضه می دارند مقایسه کند. پدید آمدن رسته و گردآوری کالاهای مشابه در دکان های نزدیک به هم در یک بازار یا سرا معمول همین نظام خاص پیشه وری و سوداگری ایرانی است که برخلاف نقاط دیگر جهان به خریدار فرصت می دهد تا کالای موردنظر خود را به ارزانترین بها و به نحو دلخواه، بی عیب و متناسب با اقتصاد خانواده ی خود تهیه کند . ۱»

« در روستاها و گاه در شهرها بازار در یک جا ثابت نمی ماند و محلهای خاص و روزهای خاص داشت و به همین جهت در کنار اغلب شهرها جایی به نام بازارگاه هنوز برجای است. ۱»

اصل کلمه بازار خیلی قدیمی است. بازار محل اجتماع، محل  دادو ستد،کانون شورش ها و اعتصاب ها، سیاستمداری ها، محل پخش اطلاعات، مراوده،آشنایی و گاهی اوقات نقش مکانی امنیتی را نیز ایفا می کرده است.در جشن ها بازار را چراغانی وآزین بندی  می کردند. ۱»

نمایش بیشتر
قیمت محصول

80,000 تومان