رساله دانشکده هنر و معماری | دانلود رساله دانشکده هنر

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
توضیحات مختصر محصول
رساله دانشکده هنر و معماری | دانلود رساله دانشکده هنر

رساله دانشکده هنر و معماری | مطالعات دانشکده هنر و معماری


چکیده رساله دانشکده هنر و معماری :

رساله دانشکده هنر و معماری

درابتدای طراحی؛ مهمترین بحث در شکل گیری معماری شرایطی است که در آن احساس نیاز به موضوعی خاص جهت طراحی مطرح میشود.                                                                                                     شاید طراح این روزها بهتر میداند نیاز به چه دارد، نیاز به کجا دارد؟ چه چیز گمشده طراح است؟ دانشجوی رشته معماری نیازش را موقعی درک می کند که آن نیاز خودرانشان دهد و کمبودش احساس شود. واین آغاز تفکر است وتفکر آغازگر طراحی است.

شاید از همان روزی که بشر آموخت که چگونه محیط خودرا تغییر دهد و سطح آسایش خودرا بهبود بخشد معماری آغاز شد.

شاید باساخت دیواری ابتدایی وساده ، تنها جهت ایجاد سایه معماری به دنیای انسانها راه پیدا کرد.

معماری مدرن باساختن آغاز شد ، با سعی و تلاش جهت حل مسائل و رفع نیاز همواره همگام بودو البته براین امرخطاهایی نیز رخ میداد.شاید امروزه بزرگترین روش معماری کردن همان روشی میباشد که هزاران سال پیش از آن استفاده میشد.

هدف همان است ونیازهاتغییر پیدا کرده است ولی راه حل کلی همان روش کوشش و خطا است ؛ همان آزمایش ونتیجه گیری و همان فلسفه ای است که معماران عصر تکنولوژی آن را از فلسفه پوزیتیوییسم گرفته اند.

بااین تفکر نتیجه ای جز این گرفته نخواهد شد، شاید بزرگترین آموزگار معماری، خود آموزی است. معماری بدون ساختن ، آزمایش کردن و خطا کردن معنا ندارد. و معمار بدون داشتن شرایطی که بتواند دست به آزمایش وخطا بزند ،نمی تواند بیافریند،بسازدو معماری کند..

باچنین دیدگاهی ، حال باید وظیفه معمار را تبیین کرد. معماران کسانی هستند که نسبت به مردم عادی بسیار آگاه تر دردرک زمان خود باشند وهمواره شنیدن صدای زمان و درک ساختار آن وظیفه معمار است و معمار حقیقی کسی است که در حیطه ساختار زمانش دست به آفرینش بزند ونیازها را در اثر خود برآورده کند و نکته مهمتر آن است که ساخته یک معمار، نه تنها باید پاسخگوی نیازهای اصلی باشد ، خود موجب آسیب رساندن به بستر و محیط و البته صاحبان آینده نشود.

دیگر وظیفه معمار توانا درمسیر خلق اثر پیش بینی آسیب ها ونیازها قبل از رسیدن آنها می باشد.توجه کردن به معمار به عنوان خالق فضای زندگی، کار و… جزء اولین وظایف مهم استفاده کنندگان از فضای معمار ی است .

بهتراست به معمار فرصت داده شود تادرجهت آفرینش و بروز خلاقیت ها دست به کارشود. از نظریات، الگوها و طرح های اودرجهت طراحی و برنامه ریزی ها وساخت بهره گیری شود.

رساله دانشکده هنر و معماری

مقدمه / رساله دانشکده هنر و معماری :

درنوشته های ارزشمند معماری و کتبی که قابل بحث و استناد هستند، این موضوع قابل تامل است که هر کجا سخن از مبانی معماری به میان آید ، یا اینکه درمورد برهه ای از تاریخ معماری بحث و بررسی انجام گیرد از اصطلاح مناسب و گویا ی “روح زمان” سخن به میان می آید.

معماری همواره درطول زمان دچار تغییر وتحول است ، بدان جهت که روح زمان درحال تغییر وتحول است ، بنابراین یکی از مطالبی که بهتر است درامر طراحی مورد توجه قرار گیرد ،درک زمان است.

به عنوان مثال : روح زمان در قرن بیستم نیاز به مدرسه ای جهت آموزش فن وهنر بود و در کالبد مدرسه باهاوس متبلور شد والبته روح زمان درحال تحول است و معماری پست مدرن شکل گرفت .

بحث از احساس نیاز آغاز و با روح زمان همراه شد و حال باید به سراغ معماری این روزگار برویم و بررسی کنیم که آیا نیازهایمان وروح زمانمان باهم در تعاملند.در برخی جست و جوها درنگاه اول درخواهیم یافت که ما از لحاظ فقدان مبانی و دید گاههای پاسخگو دچار مشکل هستیم .

اگر معماری این روزگارمان را به عنوان معماری درنظر بگیریم ، آنگاه می توان تقلیدی بودن کامل یا نسبی آن را مشاهده کرد، که تنها فن ساخت اساس آن را شکل می دهد وبه صورتی کورکورانه و التقاطی وارد شده است. توجهی به بسترها ، نیازها وزمان ، درکالبد وروح بنا نشده است.

دربعضی موارد، گاهی طرح ها به صورتی کامل با همان روش و همچنین همان برنامه و ساختار مورد تقلید قرار میگیرد وساخته میشود .

البته بحث درمورد تقلید کردن یا تقلید نکردن نیست و هرکدام ازاین موضوعات درجای خود مناسبند و نمیتوان برای همه پرسش هایک پاسخ قطعی داد ولیکن ، در تقلید ها بهترین دیدگاه آن است که تقلید کردن به صورتی پدیدار شناسانه باشد و به اصل موضوع پی برده شود تا صورت ظاهر.

درابتدای امر طراحی؛ مهمترین بحث در شکل گیری معماری شرایطی است که در آن احساس نیاز به موضوعی خاص جهت طراحی مطرح میشود.                                                                                                                                شاید طراحان، این روزها بهتر میدانند نیاز به چه چیز دارد؟ نیاز به کجا دارذد؟ چه چیز گمشده طراحان است؟ رساله دانشکده هنر و معماری

دانشجوی رشته معماری نیازش را موقعی درک خواهد کرد، که آن نیاز خود را نشان دهد و کمبودش احساس شود. واین آغاز تفکر است وتفکر آغازگر طراحی است.

فصل اول رساله دانشکده هنر و معماری

کانسپت و اهداف طراحی / رساله دانشکده هنر و معماری

 رساله دانشکده هنر و معماری

با توجه به سابقه تاریخی شهر سلطانیه و وجود بلندترین گنبد آجری جهان در این شهر که یکی از جاذبه های گردشگری استان زنجان به حساب می آید،به نظر می رسد  • رساله دانشکده هنر معماری شماره ۶ ^^

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0 امتیاز کلی : 0.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 0 خرید
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رساله دانشکده هنر و معماری | دانلود رساله دانشکده هنر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

قیمت محصول

10,500 تومان