رساله دانشکده هنر معماری

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
توضیحات مختصر محصول
رساله دانشکده هنر معماری

رساله دانشکده هنر معماری | مطالعات دانشکده هنر معماری


چکیده رساله دانشکده هنر معماری

برای انتخاب موضوع طرح پایان نامه، اینجانب ابتدا به فکر موضوعی افتادم که بتوان آن را به صورت یک روزمه کاری ارائه داده و البته شاید هم با کمی تغییرات بتوانم به عنوان کار مشاوره به ارگانهای مورد نظر ارائه بدهم. دانشکده معماری که موضوع طرح نهایی اینجانب می‌باشد به دلیل نبود این چنین مرکزی در داخل شهر زنجان مورد انتخاب من قرار گرفت. همچنین این گونه طرح‌ها به دلیل داشتن ضوابط و مقررات خاص طراحی به گونه‌ای قانونمند می‌بایست طراحی شود و این روش طراحی مورد علاقه اینجانب می‌باشد. بعد از انتخاب موضوع طرح به جستجوی سایت مناسبی که دارای کاربری مرتبط با طرح باشد افتادم، و سایتی مناسبی که با دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان همجوار پیدا کردم. در طراحی‌ها بیشتر به خلق فضاهایی فکر می‌کردم که بتوانم در عین یکپارچگی دارای فضاهایی برای تنفس و نورگیری باشد. همیشه سعی می‌کردم که به گونه‌ای اجرایی . فنی طراحی کنم تا بتوان در آینده آن را اجرا کرد. برای تحقق این هدف با مهندسان با سابقه در رشته عمران و سازه مشورت کردم، امید است توانسته باشم طرحی مطابق با مطالب ذکر شده در بالا ارائه دهم.

هنر چیست؟ رساله دانشکده هنر معماری

مقدمه رساله دانشکده هنر معماری :

«چرا باید یک اثر هنری دانسته شود؟» بارها چنین پرسشی از دهانها شنیده شده است. تشخیص اینکه چه چیز هنر محسوب می‌شود و سنجش ارزش هر اثر هنری، دو مضوع جدا از هم است، که حتی اگر روش قاطعی نیز برای تفکیک هنر از غیر هنر در دست می‌داشتیم باز نمی‌توانستیم کیفیت یا ارزش آثار هنری را اندازه‌گیری نماییم.

در این بخش به بسط و تعریف هنر، ریشه‌های آن می‌پردازیم. مسائلی که در این بخش مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارتند از:

  • تعریف هنر
  • تقسیم‌بندی انواع هنر
  • ریشه‌های هنر

رساله دانشکده هنر معماری

۱٫۲٫ تعریف هنر / رساله دانشکده هنر معماری

آدمیان از دیرباز بر این عادت بوده‌اند که دو موضوع فوق را یکی بدانند و غالباً زمانی که پرسیده می‌شود «هنر چیست؟» مراد این است که «هنر خوب چیست؟» با آگاهی به تفاوت این دو موضوع، تا کنون هر اصلی که برای سنجش و درجه‌بندی هنر پیشنهاد شده است از کمال مطلوب به دور بوده است.

آفرینش یک اثر هنری را نباید با مهارت دستی یا استادکاری یکسان دانست، برخی کارهای هنری نیاز فراوان به حد اعلای نظم و دقت فنی دارند و پاره دیگر ندارد. اما حتی اثری را که صرفاً یا کمال مهارت و کوشش صنعتگری ساخته شده است نمی‌توان هنر دانست.

مگر آنکه جهشی از تخیل در آفرینش آن به کار رفته باشد. تخیل، از جمله ارزشهای ثابت و همیشگی هنر می‌باشد، تخیل ریشه اندیشه‌ها یا احساسهای خلاق است، تخیل قدرتی است که مفاهیم هنری و معنوی جدید را می‌سازد.

در دنیای امروز که بسط دانش و هنر به سرعت صورت می‌گیرد و زندگی از لحاظ وسایل بیان و ارتباط چنان غنی گشته است که هنر کمابیش هدفهای اولیه خود را از دست داده در زندگی جذب شده است، برای آنکه هر نوع معیار سنجشی برای هنر در دست داشته باشیم نخست باید بپذیریم که در زمینه هنر ارزشخایی ثابت و همیشگی وجود دارد و ارزش واقعی هر هنری چیزی پایدار و مستقل از تصرف زمان و وضع محیط است./ رساله دانشکده هنر معماری

شاید چنین ارزشهایی وجود داشته باشد اما این حقیقت نیز غیرقابل انکار می‌باشد که عقاید درباره آثار هنری پیوسته در تغییر است نه فقط امروز بلکه در سراسر تاریخ، حتی اصلیترین آثار کلاسیک نوسانهای اوج و حضیض خود را داشته است و تاریخ ذوق که جزیی از تاریخ هنر را تشکیل می‌دهد چیزی جزد طرد کردن شاهکارهای مشهور و برگزیدن آثار متروک نبوده است. پس چنین می‌نماید که خواص مطلق هنر برآدمی پوشیده مانده است و هچکس نمی‌تواند مستقل از تأثیر زمان و محیط درباره آثار هنری داوری کند، خواه در گذشته و خواه در حال حاضر.

بدیهی است که یک مفهوم کلی مانند هنر دارای تفاسیر و تعاریف گوناگونی است و هر کسی بسته به چگونگی تفکر خود آنرا بیان می‌دارد و با همه این تعاریف شخصی و آزادیهایی که برای محدوده هنر قایلیم مکاتب عقیدتی هم هر کدام تعریف و محدوده خاصی را برای هنر و هنرمند در نظر می‌گیرند. در اینجا فقط به ذکر چند نمونه از تعاریف شخصی که بوسیله نویسندگان و متفکران بزرگ در مورد هنر بیان شده است بسنده می‌کنیم: / رساله دانشکده هنر معماری

عده‌ای عقیده دارند از وقتیکه بشر برای جلب نظر دیگران برای زیبایی خود از چیزی استفاده کرد هنر بوجود آمد و برخی معتقدند هر چیزی که بدست بشر ساخته شود و از آن زیبایی مشهود باشد کار هنری است. گروهی هم معتقدند که هنر منشأ مادی دارد و آدمی در مواجهه با طبیعت و زندگی مادی هنر را بوجود آورده است.

«فلیسین شاله» در کتاب «شناخت زیبایی» می‌گوید: /رساله دانشکده هنر معماری


  • رساله دانشکده هنر معماری شماره ۱ ^^


نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0 امتیاز کلی : 0.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 0 خرید
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رساله دانشکده هنر معماری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

قیمت محصول

15,000 تومان