رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی | دانلود رساله دانشکده

قوانین استفاده

خرید محصول توسط کلیه کارت های شتاب امکان پذیر است و بلافاصله پس از خرید، لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر گونه فروش در سایت های دیگر قابل پیگیری خواهد بود.

  • دسترسی به فایل محصول به صورت مادام‌العمر
  • ۶ ماه پشتیبانی کاملا رایگان و تضمین شده
توضیحات مختصر محصول
رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی | دانلود رساله دانشکده

رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی


پیشگفتار رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی :

این بخش که به عنوان نقطه شروع و مدخل بحث می باشد . چهارچوب پژوهش و طرح را تعیین نموده است در این بخش موضوع مورد پژوهش خلاصه وار معرفی و مورد شناخت قرار می گیرد پس از طرح مساله و ابعاد مختلف آن ، ماهیت و دلیل انتخاب موضوع واهداف پژوهش نیز مشخص گردیده است.

 

۱-۱): شناخت موضوع / رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی

دانشکده هنر (سینما تئاتر موسیقی) در واقع پاسخی است به نیاز جامعه هنری که مشتمل بر فضاهای متعدد به منظور پیشبرد هر چه بیشتر و بهتر دانش هنری است. این فضا با فراهم کردن بستری مناسب و پویا در صدد ایجاد یک کانون قوی برای آموزش هنرهایی از قبیل موسیقی و سینما و تئاتر می باشد و به همین دلیل “دانشکده هنر شوشتر ” موضوعی شد برای این پایان نامه.

رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی

۱-۲): دلیل انتخاب موضوع؟

شهرستان شوشتر شهر تاریخی با قدمت زیاد می باشد که رشته های مختلف هنری از دیر باز در این شهرستان وجود داشته است و فعالیت چشم گیری داشته اندرشته هایی از قبیل صنایع دستی ،موسیقی،گلیم بافی،جاجیم بافی،معماری و …

رشته موسیقی از سال های خیلی دور در این شهرستان استادان زیادی داشت و حتی در این رشته دستگاه و گوشه ایی به اسم موسیقی ثبت شده است که در رشته موسیقی سنتی معروف و جا افتاده است که استادان بزرگ کشور از این دستگاه شوشتری در بسیاری از کارهای خود استفاده کرده اند.

از استادان معروف این رشته در شوشتر عدل می باشد که معرف حضور بسیاری از علاقه مندان به این رشته است پس شوشتر یکی از شهرهای هنر استان و کشور می باشد به همین دلیل رشته موسیقی بخاطر احیا در این شهرستان و استفاده از استادان قدیمی این شهرستان در این شهر در نظر گرفته شده است.

اما رشته تئاتر و سینما به دلیل برگزاری جشنواره تئاتر در استان خوزستان بصورت همه ساله و حضور بازیگران در این شهرستان به شکل همه ساله انتخاب شده است.

گروه تئاتر شهرستان شوشتر در استان معروف و شناخته شده است و این شهرستان مرکز جشنواره تئاتر استان می باشد این از عواملی بود که در انتخاب این موضوع یعنی رشته تئاتر و سینما در این دانشکده است.

۱-۳): ماهیت و مقیاس موضوع

موضوع دانشکده هنر شوشتر که شامل هنرهایی از قبیل موسیقی و تئاتر و سینما می باشد.که قسمت موسیقی آن شامل آموزش موسیقی اصیل ایرانی است و قسمت تئاتر و سینمای آن به آموزش بازیگری و کارگردانی اختصاص دارد.در این دانشکده هر هنر تعداد ۱۲ نفر دانشجو دارد.رشته موسیقی در این دانشکده شامل آموزش سنتور کمانچه و سه تار و گیتار و… میباشد..رشته تئاتر شامل آموزش بازیگری و کارگردانی در تئاتر است و رشته سینما هم شامل آموزش بازیگری و کارگردانی در سینما هست.

رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی

۱-۴): مبانی نظری طرح / رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی

۱-۱-۴):فرم

دایره):

فرم دایره از همه طرف ارزشی همگن دارد این بدان معنی است که دایره جهت نمی شناسد و به همین دلیل ترکیب تحریکی آن از ساده ترین نوع است.

کارل گوستاویونگ carl gustav jung به این نتیجه رسیده است که دایره و مربع فرم های اولیه ای هستند که به عنوان مظاهر کمال و سادگی در رویاها دیده می شوند.دایره نه آغاز دارد و نه پایان حرکتی است بی پایان که همواره به نقطه آغازش باز می گردد. و این واقعیتی است که از آن در ساختن چرخ به عنوان وسیله حرکت استفاده شده است.از سوی دیگر دایره تصویری است از خورشید و ماه و به این دلیل همواره دارای ارزشی نمادین است.

 

رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی / مربع):

مربع نیز مثل دایره همیشه دارای ارزش نمادین نیز بوده است: عدد چهار گویای چهر جهت آسمان است و نیز چهار فصل سال و به این دلیل عددی به حساب می آید کیهانی. محتوای نمادین عدد چهار چیزی است بسیار قدیمی که به مسیحت نیز راه جسته است:اناجیل اربعه و چها پره بودن صلیب با توجه به شکل صلیب می بینیم که عدد چهار بر معماری مذهبی نیز تاثیر گذاشته است.

بر خلاف دایره مربع دارای دو جهت است جهت دو محور تقارن شکل و یا جهت دو قطر آن. اما هیچکدام از این جهات غلبه ای بر جهات دیگر ندارد. در مربع تمام قسمت های محیط شکل هم ارزش نیستند. در اینجا چهار ضلع مساوی و چهار زاویه قائم داریم.در اینجا نقطه آغاز و پایانی داریم که اگر چه مشخص نیست اما وجود دارد. این نقطه می تواند بر هر کدام از چهار گوشه موجود منطبق باشد.

 

رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی / مستطیل):

مستطیل در بسیاری از خصائص کاملا نظیر مربع است اما در چند مورد اساسی نیز وجوه اختلافی با آن دارد. در اینجا بر خلاف مربع تنها اضلاع روبرو مساوی هستند. به این ترتیب مستطیل دارای دراز و پهنا است و دو جهت اصلی آن با یکدیگر هم ارزش نیستند. البته می توام مستطیل را یک حالت خاص از مربع یا به عکس مربع را حالتی خاص از مستطیل دانست. مستطیل مورد استفاده ترین فرم در معماری است و فرم های مدور و مربع و بی قاعده در مقابل آن استثناء به نظر می رسند. رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی

دایره و مربع و مثلث ساده ترین فرم ها هستن در تمامی دنیا و در پایین ترین مراحل فرهنگ نیز از این سه فرم برای تزئین آثار هنری استفاده شده است در حالی که دایره نمایانگر کمال و بسته بودن است مثلث نمودار سازندگی و در بعضی اوقات تهاجم است دایره درونگرا و ایستا است و مثلث برونگرا و پویا است.

نمایش بیشتر
دیدگاه های کاربران
دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0 امتیاز کلی : 0.0 توصیه خرید : 0 نفر
بر اساس 0 خرید
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رساله دانشکده تئاتر سینما و موسیقی | دانلود رساله دانشکده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

قیمت محصول

30,000 تومان